Pálné Kovács Ilona ″Önkormányzatok és társadalompolitika″ című tanulmánya megjelent a Máltai Tanulmányok legújabb számában

2021.06.28 | 14:43
Pálné Kovács Ilona ″Önkormányzatok és társadalompolitika″ című tanulmánya megjelent a Máltai Tanulmányok legújabb számában

III. évfolyam, 2021/ 2. szám, pp. 181-195. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat szaklektorált folyóirata. Jelen számunk tematikáját az a meggyőződés hívta életre, hogy a mély társadalmi problémákat célzó beavatkozások, cselekvések mögött komoly, stratégiára, tervezésre, szakmai megalapozottságra épülő elgondolásoknak kell(ene) állniuk. Összességében ezt nevezzük szakpolitikának. Hogy ezek hathatósan működjenek, a kívánt hatásokat elérjék, a társadalom valós igényeire adekvát válaszokat adjanak, a jó kormányzásban megfelelő helyet foglaljanak el (azaz a törvényalkotás, végrehajtás és ellenőrzés hármasságában helyet kapjanak), dialógusra, az átgondolt és komoly szakmai ajánlások figyelembevételére van szükség. Ezt a kérdéskört járja körül a Máltai Tanulmányok 2021/2. száma.

ÖNKORMÁNYZATOK ÉS TÁRSADALOMPOLITIKA


PÁLNÉ KOVÁCS ILONA


Absztrakt


A helyi önkormányzatok nagyon jelentős szerepet játszanak a különböző közpolitikák, közszolgáltatások megszervezésében. A szakirodalom sokat foglalkozik azzal, hogy a decentralizált közszolgáltatási rendszernek milyen előnyei és hátrányai vannak. Kisebb figyelem irányul az úgynevezett középszintre (megyékre,
régiókra), holott szerepük a különböző önkormányzati közpolitikai funkciók összehangolásában nagyon fontos.
A tanulmány áttekinti az önkormányzatok helyzetét általában, majd a magyar önkormányzati rendszer fejlődését, sajátosságait mutatja be, különös tekintettel a megyék társadalompolitikai szerepére.

Kulcsszavak: önkormányzatok, megyék, közszolgáltatások, decentralizáció, társadalompolitika

« Vissza a listához

Eseménynaptár

H

K

Sz

Cs

P

Szo

V

28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2024 November

Kiemelt híreink

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program  2021. évi nyertesei A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.

További híreink »