Czaller László, Elekes Zoltán és Tóth Gergő: A távoli munkavégzés ágazati és területi esélyei
2020.05.21 | 12:55AZ Agglomeráció és Társadalmi Kapcsolathálózatok kutatócsoport munkatársainak elemzése a KTI koronavírus-rovatában.
Tovább olvasom »Szalavetz Andrea blogbejegyzéséről ír a Portfolio
2020.05.21 | 12:44″Válság idején a globális vállalatok ma már egyre kevésbé követnek „óvatos kivárás” stratégiát. A (válság)menedzsment-tanácsadók egyik leggyakrabban használt – mára igencsak elhasznált – kifejezése az üzleti agilitás lett. A kutató szerint a magyar gazdaságpolitika agilitása is fejlesztésre szorul. ″
Tovább olvasom »Jóna László a Kisalföld napilapnak adott interjút az intézetben folyamatban levő COVID-19 kutatásokról
2020.05.20 | 11:36A járványveszély életünk szinte minden területén gyors változásokat hozott, ezért világszerte kutatásra érdemesnek tartották a hatásait a tudományos világ szakemberei. Hazánkban is végeznek a Covid-19-el kapcsolatos kérdőíves felméréseket. A KRTK RKI Nyugat-magyarországi Tudományos Osztályának tudományos munkatársa, dr. Jóna László ismertette azokat a gyorsjelentéseket, amik már elkészültek. Ugyan a részletes adatok feldolgozása csak későbbre várható, így is határozott tendenciák körvonalazódnak. Igazolják azokat a várakozásokat, amelyeket az átlagemberek is érzékelnek, sejtettek eddig is.
Tovább olvasom »A csend ereje
2020.05.17 | 21:14Interjú Németh Krisztinával, a KRTK RKI tudományos munkatársával
Tovább olvasom »Mekkorára nőhetett a munkanélküliség – Becslés internetes keresések alapján
2020.05.15 | 09:03Kónya István és Köllő János elemzése a KTI koronavírus-rovatában
Tovább olvasom »Szunomár Ágnes az Európai Unió és Kína diplomáciai kapcsolatáról nyilatkozott a HVG-nek
2020.05.13 | 15:40″Az Európai Unió viszonya Kínával már a koronavírus-járvány előtt sem volt zökkenőmentes, azóta pedig, ha lehet, még sokrétűbbé vált. „Bár az EU alapvetően a legtöbb területen kooperációra törekedett Kínával, már a válság előtt érezhető volt egyfajta növekvő óvatosság, feszültség.″
Tovább olvasom »Ricz Judit: Brazília a hierarchikus, államvezérelt kapitalizmus csapdájában?
2020.05.12 | 06:31VGI Műhelytanulmányok Nr. 138.
Tovább olvasom »Eseménynaptár
Kiemelt híreink
Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei
A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.
- 2021.08.02.
- Tovább olvasom
Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője
This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).
- 2021.07.29.
- Tovább olvasom
Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében
Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.
- 2021.07.28.
- Tovább olvasom