Absztrakt 2018. december 5.
2018.12.05 | 13:44Tartalomból: A migráció feminizációjáról (avagy házi idősgondozás külföldön), Nem-kognitív készségek a munkaerőpiacon, Merre tovább Brazília?, Az ERASMUS program céljai és eredményei, Külföldiek gyarmata, vagy a gazdasági fejlődés motorja?, Neurális háló használata munkapiaci előrejelzésben, További kutatások, Cikkajánló, Előadások, Publikációk
Tovább olvasom »Absztrakt 2018. október 29.
2018.11.23 | 12:43Tartalomból: Orvosok, fogvatartottak, multik, koraszülöttek - Sosemvolt lehetőségek az empirikus társadalomkutatásban. Van-e orosz modell? Gazdasági útkeresés és modernizáció Oroszországban. A gépi tanulás, predikció és okság a közgazdaság-tudományban. Műszaki paradigmaváltások. A közlekedésre fordított idő nyomában. A munka térbeli kiigazítása a magyarországi szocializmusban. Körzetméret és szavazói befolyásolás. Klímaváltozás és adaptáció. Európa belső perifériái. EU Mozaikok. Infografika: Bruttó bérek alakulása nemek és életkori megoszlás szerint. Cikkajánló. Programajánló. Publikációk.
Tovább olvasom »Főtitkári elismerés az Akadémiai szolgálatában végzett kiemelkedő munkáért és kutatói eredményekért
2018.10.19 | 10:02Kiemelkedő tudományszervezői, igazgatási, fenntartási, szolgáltatási vagy üzemeltetési munkájukért tizenhatan, kutatói teljesítményükért pedig tizenketten vehették át Török Ádámtól, az MTA főtitkárától az Akadémia vezetői által alapított elismeréseket.
Tovább olvasom »Az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatóit is várja a KSH-KRTK Kutatószoba
2018.10.03 | 11:16Aláírásra került az MTA Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont (KRTK) és a Társadalomtudományi Kutatóközpont (TK) közötti együttműködési megállapodás, melynek értelmében, ezen túl a TK kutatói is használhatják az MTA KRTK által működtetett KSH-KRTK Kutatószobát.
Tovább olvasom »EU (Európai Unió) MTA KRTK Kutatócsoport
2018.10.02 | 12:18A kutatócsoport célja, hogy összefogja azokat a mindhárom KRTK intézetben folyó kutatásokat, amelyek az Európai Unió gazdaságával, integrációs problémáival, gazdaságpolitikai kérdéseivel foglalkoznak. A csoport lehetőséget ad arra, hogy egy-egy konkrét témát több oldalról megvizsgáljunk és szakmailag megvitassunk. Ily módon olyan közös publikációk születhetnek, amelyek újszerű megvilágításba helyeznek bizonyos problémákat. Cél, hogy ezeket nemzetközi konferenciákon is bemutassuk. A csoport 2019 folyamán két szakmai workshopot tervez, továbbá megrendez egy konferenciát az Európai Unión belüli konvergencia, és az erre ható tényezők témájában.
Tovább olvasom »Sikeres szereplés a ″Fiatal kutatók félidőben″ beszámoló konferencián
2018.10.02 | 10:11Az MTA Akadémiai Kutatóintézetek Tanácsa Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakbizottsága beszámoló konferenciát szervezett 2018. szeptember 26-án „Fiatal kutatók félidőben” címmel a szakterületileg érintett kutatóközpontok és intézetek félidős fiatal kutatóinak részvételével.
Tovább olvasom »KRTK Hírlevél 2018/II. negyedév
2018.07.25 | 10:16A tartalomból: Egészségipar az „internetkorszakban”, A hazai középvállalati szektor szerepe az ipar területi versenyképességében, Társadalmi innováció: a marginalizáció enyhítése, Bemutatkozik az FDI kutatócsoport, Hírek, Kitüntetések, Könyvismertetés, Eseménynapló, Válogatás friss publikációinkból, Programajánló
Tovább olvasom »Eseménynaptár
Kiemelt híreink
Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei
A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.
- 2021.08.02.
- Tovább olvasom
Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője
This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).
- 2021.07.29.
- Tovább olvasom
Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében
Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.
- 2021.07.28.
- Tovább olvasom