A Magyar Közgazdasági Társaság 52. Közgazdász-vándorgyűlése

2014.08.26 | 11:15
A Magyar Közgazdasági Társaság 52. Közgazdász-vándorgyűlése

Tíz év az EU-ban: az elkötelezettség és a nyitottság szerepe a gazdasági növekedésben. Ez lesz a címe a Magyar Közgazdasági Társaság 52. Közgazdász-vándorgyűlésének, amelynek idén szeptember 4. és 6. között – nyolc év után ismét – Nyíregyháza ad otthont. A KRTK kutatói közül szekció elnökként Muraközy Balázs, előadóként pedig Cseres-Gergely Zsombor, Horn Dániel és Molnár György vesz részt a vándorgyűlésen.

A közgazdász-vándorgyűlések a hazai közgazdász szakma legrangosabb és legnagyobb éves összejövetelei: a háromnapos tanácskozások plenáris és szekcióülésein a jegybank elnöke és alelnöke, a nemzetgazdasági miniszter és más vezető gazdaságpolitikusok – jelenlegi és volt kormánytagok, szakpolitikusok –, a pénzügyi és üzleti élet kulcsszereplői, gazdaságkutatók, akadémikusok és egyetemi tanárok tartanak előadásokat a mintegy félezer fős, hazai és határainkon túli magyar közgazdászokból álló hallgatóság előtt.

Nyolc évvel ezelőtt, 2006-ban Magyar helyteremtés Európában címmel szervezett vándorgyűlést Nyíregyházán Magyarország egyik legnagyobb hagyományú szakmai-tudományos egyesülete, a több mint ötezer tagot számláló Magyar Közgazdasági Társaság. Akkor az egyensúly, a konvergencia és a felzárkózás hármasának kihívásait tárgyalták végig a hazai közgazdász szakma képviselői. Az akkori tanácskozás egyik központi témáját az ország felkészülése adta 2007 és 2013 közötti európai uniós költségvetési időszakra. Most, nyolc évvel később a nyíregyházi vándorgyűlés résztvevői a múlt értékelése mellett első kézből kaphatnak tájékoztatást többek között a 2014–20-as időszakra vonatkozó uniós támogatási rendszerről, valamint a gazdaság- és monetáris politika aktuális kérdéseiről.

A közgazdász-vándorgyűlés előadói között idén is ott lesznek a gazdasági-pénzügyi kormányzat, a tudományos élet és az üzleti szféra jeles képviselői, vezetői. Így a konferencia plenáris ülésein előadást tart többek között Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, Szijjártó Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára, Török Ádám akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára, az MKT alelnöke, valamint Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke is.

A csütörtöki és a szombati plenáris előadások mellett szeptember 5-én, pénteken hat egész napos (a 2014–20-as támogatási rendszer újdonságai, gazdaságpolitika, pénzügyek, külgazdaság, informatika, fejlesztéspolitika) és négy félnapos (intelligens szakosodás a várostérségekben, mezőgazdaság és élelmiszergazdaság, vállalkozások, logisztika) szekcióban tárgyalhatják végig a magyar gazdaság aktuális kérdéseit a résztvevők. Az egyes szekciókban vezető kormányzati tisztségviselők, bankárok, üzletemberek, elemzők, a kutatási terület képviselői fognak előadást tartani. 

Az esemény honlapja
Részletes program

« Vissza a listához

Eseménynaptár

H

K

Sz

Cs

P

Szo

V

26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
2024 Szeptember

Kiemelt híreink

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program  2021. évi nyertesei A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.

További híreink »