Nemzetközi Összehasonlító Tanulmányok Kutatócsoport

2019.01.21 | 11:35

A Kutatócsoport 2015 alakult. Tagjai a nemzetközi gazdaság területén összehasonlító tanulmányokat végző kutatók. A kutatócsoport célja a KRTK-n belül és a szélesebb szakmai közéletben zajló kutatások koordinálása, a kutatási eredmények közös disszeminációja, potenciálisan együttes pályázati munka.

A tevékenység a megalakulást követően elsősorban az eredmények közös bemutatására irányult. Ennek keretében Budapesten és Szegeden több alkalommal kerültek megrendezésre tudományos műhely rendezvények. A kutatócsoport éves rendszerességgel szervez nemzetközi konferenciát, amelynek címe „The Role of State in Varieties of Capitalism”. 2015 és 2018 között négy alkalommal került megrendezésre ez a rendezvény, amelynek szervezésébe és lebonyolításába a CEU-n működő Center of European Neighborhood Studies kutatóegység is bekapcsolódott. A konferenciák 50-60 fő előadó és neves vezérelőadók részvételével zajlottak le (Andreas Nölke, Martin Myant, Leszek Balcerowicz, Michael Landesmann, Robert Wade). Az első két konferencia válogatott előadásaiból a Palgrave-MacMillan kiadó International Political Economy sorozatában szerkesztett kötet jelenik meg 2019-ben.

A kutatócsoport tagjai:

Szanyi Miklós (a csoport vezetője, MTA KRTK VGI)

Éltető Andrea (MTA KRTK VGI)

Szunomár Ágnes (MTA KRTK VGI)

Orosz Ágnes (MTA KRTK VGI)

Tölgyessyné Sass Magdolna (MTA KRTK KTI)

Kálmán Judit (MTA KRTK KTI)

Ozsvald Éva (MTA KRTK KTI)

Czirfusz Márton (MTA KRTK RKI)

külső tagok:

Antalóczy Katalin (Budapesti Gazdasági Egyetem)

Farkas Beáta (Szegedi Tudományegyetem)

Udvari Beáta (SzTE)

Voszka Éva (SzTE)

Somosi Sarolta (SzTE)

« Vissza a listához

Eseménynaptár

H

K

Sz

Cs

P

Szo

V

30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
2025 Január

Kiemelt híreink

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program  2021. évi nyertesei A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.

További híreink »