Videofelvételen a Regionális jövőképek Magyarországon – konferencia előadásai
2020.12.18 | 11:45A KRTK Regionális Kutatások Intézete, a Magyar Tudományos Akadémia IX. (Gazdaság- és Jogtudományok) Osztálya, a Magyar Tudományos Akadémia Regionális Tudományi Bizottsága és a Magyar Regionális Tudományi Társaság a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében „Regionális jövőképek Magyarországon” címmel online konferenciát szervezett 2020. november 10-én. Az előadások megtekinthetők az MTA Youtube csatornáján.
A részletes program és az online részvételi lehetőségről szóló információ a mellékelt dokumentumban található. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt.
A konferencia a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében az MTA Tudományos Osztályainak programjaként kerül megrendezésre, a 2020-as eseményeket tartalmazó programfüzet IDE kattintva érhető el.
Az elhangzott előadások megtekinthetők az MTA Youtube csatornáján.
A 2020. november 10-én tartott tudományos ülésen bemutatták a KRTK Regionális Kutatások Intézetében folyó kutatások eredményeit, és megvitatták a regionális fejlődés, valamint a területi politika jövőjének tudományos kérdéseit.
- Levezető elnökök: Kovács Katalin, a Regionális Kutatások intézetének igazgatója, Gál Zoltán, a Magyar Regionális Tudományi Társaság elnöke
- Köszöntő – 1:53 Fertő Imre, a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont főigazgatója
- Regionalizmus és decentralizáció – 14:39 Pálné Kovács Ilona kutatóprofesszor, az MTA rendes tagja
- A Kárpát-medencei nagytérségi kooperáció – 28:25 Hajdú Zoltán tudományos tanácsadó, az MTA doktora
- A kelet-közép-európai nagyvárosok fejlődési pályái – 43:50 Rechnitzer János tudományos tanácsadó, az MTA doktora
- Környezeti kérdések és regionalitás – 57:25 Varjú Viktor, tudományos főmunkatárs Ambivalens zsugorodás?
- Az évtizedes népességvesztés térbeli és társadalmi következményei középvárosokban – 1:16:14 Virág Tünde, tudományos főmunkatárs
- Determinálja-e a jövőt a gazdasági tér tagozódása? – 1:32:05 Lux Gábor, tudományos főmunkatárs
- Duna-térség és Duna-fejlesztés – 1:50:25 Hardi Tamás, tudományos főmunkatárs
- A SARS-CoV-2 vírus területi terjedésének ágensalapú modellezése – az első hullám tapasztalatai – 2:06:39 Lennert József, tudományos munkatárs
Eseménynaptár
Kiemelt híreink
Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei
A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.
- 2021.08.02.
- Tovább olvasom
Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője
This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).
- 2021.07.29.
- Tovább olvasom
Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében
Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.
- 2021.07.28.
- Tovább olvasom