Megjelent a Területi kihívások és területi politikák Magyarországon, 2010–2020 című kötet

2020.11.25 | 14:57
Megjelent a Területi kihívások és területi politikák Magyarországon, 2010–2020 című kötet

Szerkesztette: Czirfusz Márton, kiadja a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, Regionális Kutatások Intézete, Budapest, 2020.

A kötet résztémákra bontva, a főbb problémákra összpontosítva mutatja be a magyarországi területi folyamatok elmúlt tíz évben történt változásait, illetve értékeli a szakpolitikákban a területi szempontok megjelenését. A fejezetek két tartalmi részre bomlanak: egy-egy résztémában kiemelnek egy-egy területi folyamatot, ezt a területi jelenséget pedig elemző módon körüljárják, rámutatva a területi egyenlőtlenségeket létrehozó társadalmi-gazdasági-politikai folyamatokra. A fejezetek egy-egy területpolitikai intézkedés vagy megközelítés értékelését is adják. Ezekben megtalálhatók a kormány által kimondva vagy kimondatlanul képviselt területpolitikai irányok elemzései, néhány téma esetében pedig azt mutatják be a szerzők, hogy milyen megközelítést tartanánk kívánatosnak. A kötet online verziója IDE kattintva elérhető, de hamarosan a nyomtatott példányok is elérhetők lesznek.

Tartalomjegyzék:

Előszó (Czirfusz Márton)
Foglalkoztatás (Czirfusz Márton)
Lakáspiac (
Nagy Gábor)
Alapvető köz- és magánszolgáltatások (Koós Bálint)
E
gészségügy (Uzzoli Annamária)
Szociális ellátórendszer (Velkey Gábor)
Koragyerekkori szolgáltatások (Keller Judit)
Gazdasági értéktermelés (Zsibók Zsuzsanna
Ipar (Lux Gábor
Kiskereskedelem (Nagy Erika, Nagy Gábor)
Kutatás-fejlesztés és innováció (Páger Balázs)
Pénzügyi szolgáltatások (Kovács Sándor Zsolt)
Üzleti szolgáltatások (Gál Zoltán, Marciniak Róbert)
Infokommunikációs technológiák (Zsibók Zsuzsanna, Nagy Gábor
Hulladékgazdálkodás (Varjú Viktor, Mezei Cecília)
Térhasználat (Farkas Jenő Zsolt, Hoyk Edit)
Epilógus: Az új koronavírus-járvány társadalmi-gazdasági hatásai és ezek területi következményei (Koós Bálint, Kovács Sándor Zsolt, Páger Balázs, Uzzoli Annamária)
Szerzőink

« Vissza a listához

Eseménynaptár

H

K

Sz

Cs

P

Szo

V

28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2024 November

Kiemelt híreink

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program 2021. évi nyertesei

Az ″OTKA″ kutatási témapályázatok, a posztdoktori valamint fiatal kutatói kiválósági program  2021. évi nyertesei A koronavírus okozta válsághelyzetben tovább nőtt a kutatói életpálya különböző szakaszaira kiírt OTKA-pályázatok keretösszege, hiszen a kutatások támogatására minden eddiginél nagyobb szükség van. Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője

Óvári Ágnes a Waste Management szakfolyóiratban megjelent új tanulmány társszerzője This study focuses on a comprehensive sustainability assessment of the management of the organic fraction of municipal solid waste in Ghent (Belgium), Hamburg (Germany) and Pécs (Hungary). A sustainability assessment framework has been applied to analyse social, environmental, and economic consequences at the midpoint level (25 impact categories) and at the endpoint level (5 areas-of-protection).

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében

Nagy Gábor, Rácz Szilárd és Jóna László tanulmányai a Magyar Urbanisztikai Társaság kötetében Városok - Tervezés - Ingatlanpiac: Az urbanisztika aktuális kérdései. Szerkesztette: Salamin Géza - Tóth Bálint. Budapest, 2021.

További híreink »